Ile czasu trwa sesja zdjęciowa?

Dobry fotograf wnętrz nie spieszy się zbytnio podczas sesji. Zwykle sesja zdjęciowa miszkania dwupokojowego o przeciętnym standardzie trwa około 60-75 minut. Najważniejsze jest osiągnięcie jak najlepszego efektu końcowego. Jestem perfekcjonistą. Biorę po uwagę sugestie i wskazówki swoich klientów, wszak to ich zadowolenie jest czynnikiem najistotniejszym.

  • Ze swojej strony również oferuję profesjonalne doradztwo jak przygotować wnętrze do sesji. Już podczas pierwszych ustaleń telefonicznych przekazuję niezbędne wskazówki, które są niezwykle pomocne podczas pracy w lokalu i znacząco przyspieszają cały proces. Ostateczne ustawienie detali odbywa się podczas pracy z konkretnym kadrem i wykonuję je osobiście lub we współpracy z home stagerem.
  • Czas trwania profesjonalnej sesji zdjęciowej jest zależny w dużym stopniu od jakości przygotowania nieruchomości do sesji fotograficznej. W poniższym linku znajdziecie Państwo niezbędne wskazówki:

Jak przygotować mieszkanie do sesji

Ile trwa przeciętnie sesja zdjęciowa? Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od wspomnianego wcześniej przygotowania lokalu. Bardzo istotny jest też standard lokalu. Wnętrza luksusowe, pełne istotnych do pokazania detali wymagają od fotografa wnętrz więcej czasu i pracy.

Należy się przygotować na 1-1,5 godzinną sesję w przypadku mieszkania małego (1-2 pokojowego). Większe mieszkanie lub mały dom mogą zostać sfotografowane w przeciągu ok 2-3 godzin.

Sesje w duży apartamentach oraz domach, gdzie zachodzi konieczność zrobienia wielu zdjęć również samego budynku oraz jego otoczenia- może trwać nawet 3-4 godziny.

Profesjonalne stylizacje poszczególnych pomieszczeń mogą wydłużyć czas trwania sesji.