Jak przygotować mieszkanie do sesji

 

OD CZEGO ZACZĄĆ? 

Skuteczna sprzedaż mieszkania zależy przede wszystkim od jakości przygotowanej oferty, która następnie podana zostanie potencjalnemu nabywcy na stronach popularnych portali internetowych. Każde wnętrze może błyszczeć w internecie. Fotograf musi umieć wydobyć jej potencjał i umiejętnie pokazać go podczas sesji zdjęciowej. Jako profesjonalny i doświadczony fotograf wnętrz zadbam o korzystny kadr, właściwe światło, dobre i wyważone proporcje obrazu. Żeby to było możliwe poszczególne pomieszczenia należy odpowiednio przygotować do sesji zdjęciowej. Jak to zrobić? Jest kilka elementów, o które należy zadbać:

PO PIERWSZE: PORZĄDEK

Przede wszystkim należy zastanowić się co właściwie chcemy sprzedać i co powinno w związku z tym znaleźć się na zdjęciach. Nie sprzedajemy naszej prywatności i życia codziennego. Należy je zatem usunąć z widoku. W czeluściach naszych szaf lądują zatem: zdjęcia, przedmioty osobiste, zbędne bibeloty na półkach, blatach kuchennych, magnesy z lodówki, prace plastyczne naszych dzieci, przybory higieniczne oraz kosmetyki z łazienki. Ograniczamy ilość zabawek w pokojach dziecinnych. Są to elementy rozpraszające, odwracające uwagę od tego, co istotne – czyli sprzedawanej nieruchomości. Wnętrze musimy odpersonalizować po to, aby przyszły nabywca mógł wyobrazić w nim siebie, stworzyć w głowie swój własny pomysł a to miejsce…

To, co pozostaje – powinno lśnić. Odkurzamy i myjemy podłogę, polerujemy lustra, tam, gdzie jest to możliwe czyśmy ściany. Bardzo ważne: odkamieniamy i polerujemy baterie łazienkowe oraz kuchenne i kabiny prysznicowe.

Zdjęcie wnętrza przed i po

 

FUNKCJE POMIESZCZEŃ

Drugą istotną rzeczą jest ukazanie funkcji poszczególnych pomieszczeń. Sypialnia, która jednocześnie pełni rolę pokoju dziecinnego, gabinetu i siłowni wprowadzi oglądającego zdjęcie w zakłopotanie. Należy pomóc wyobraźni potencjalnego Klienta. Zatem pozwólmy sypialni spełnić swoją rolę i żadną inną. Niech z salonu zniknie czas sesji kącik zabaw dziecięcych, kuchnia niech ma wyraźnie zdefiniowaną strefę gotowania i jadalnię. To nie jest trudne- czasem wystarczy nieznacznie przestawić meble lub wynieść z pomieszczenia coś, co jest wyraźnie „nie z tej bajki”.

 

SMACZKI

Wisienką na naszym sesyjnym torcie będą drobne elementy, które dopełnią wizji pożądanej nieruchomości. Będą to: świeże kwiaty w wazonie, apetyczne owoce, chrupiący chleb lub ciasto, którego zapach będzie niemal wyczuwalny na zdjęciu. Takie drobiazgi decydują często o ogólnym wrażeniu, jakie zostanie u oglądającego rezultat pracy fotografa wnętrz, a co za tym idzie spowoduje podjęcie decyzji obejrzenia właśnie Państwa mieszkania spośród wielu prezentowanych w internecie.

Stylizacje:
Monika Bacińska-Wojewódka
Aleksandra Żbikowska